Dzieciństwo i edukacja

Urodziłem się 11 czerwca 1985 roku w Warszawie. Od urodzenia moje życie związane jest z  Łazami – miejscowością w której mieszkam do dziś. Do szkoły podstawowej uczęszczałem kilka kilometrów dalej – do Mrokowa. Tam też, dzięki nauczycielom, zostało we mnie zaszczepione zamiłowanie do historii oraz sportu. W 2004 roku ukończyłem XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego. W 2009 roku otrzymałem dyplom magistra politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a praca magisterska nosiła temat: „Współpraca jednostki samorządu terytorialnego z kościołem katolickim na przykładzie Gminy Lesznowola.” Obecnie jestem doktorantem studiów doktoranckich na UKSW. Jestem w trakcie pisania rozprawy doktorskiej pt. „Ryzyko polityczne w inwestycjach z zakresu partnerstwa publiczno prywatnego w jednostkach samorządowych w wybranych krajach Unii Europejskiej.” Ukończyłem także podyplomowe studia Marketingu Sportu oraz podyplomowe studia Zarządzania Sportem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiadam także certyfikat menadżera sportu.

Rodzina

Od 29.09.2012 roku jestem mężem Natalii. 11 lipca 2014 roku przyszedł na świat nasz syn Tymoteusz, 2 marca 2017 roku Jeremiasz, a 19 stycznia 2019 roku najmłodszy członek rodziny – Gabrysia. Mam także wspaniałych rodziców oraz dwójkę młodszego rodzeństwa. Uważam, że rodzina to najmniejsza, najważniejsza, a zarazem podstawowa grupa społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo. Pisząc o rodzinie zawsze pamiętam dwa cytaty Świętego Jana Pawła II. Pierwszy z homilii, którą wygłosił w 1983 r. mówiąc, że „rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta szkoła mogła pozostawać sobą. Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem – czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą – że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń.” Drugi z Adhortacji Familiaris Consortio, gdzie pisze, że „rodzinę łączą ze społeczeństwem żywotne i organiczne więzi, stanowi ona bowiem jego podstawę i stale je zasila poprzez swe zadanie służenia życiu: w rodzinie przecież rodzą się obywatele i w niej znajdują pierwszą szkołę tych cnót społecznych, które stanowią o życiu i rozwoju samego społeczeństwa. W ten sposób na mocy swej natury i powołania, daleka od zamknięcia się w sobie, rodzina otwiera się na inne rodziny i na społeczeństwo, podejmując swoje zadanie społeczne”.

Hobby

Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas. Wieczorami,  uczęszczam na zajęcia crossfit, a w weekendy staram się biegać. Uważam, że sport to zdrowie, a przy okazji daje wiele radości, zwłaszcza jeśli można go uprawiać z najbliższymi. Pasję do sportu staram się zaszczepić wśród najbliższych. Dlatego wspólnie chodzimy na długie spacery, gramy w piłkę, jeździmy na rowerze. Kiedy biegam, moja żona często towarzyszy mi na rowerze, dopingując do osiągnięcia lepszych rezultatów. W 2014 roku udało mi się  przebiec maraton w czasie poniżej 3:58:43. Oprócz biegania lubię grać w piłkę nożną. Kiedyś trenowałem w „Walce Kosów”, czyli naszym rodzimym klubie z Kosowa. Oprócz sportu bardzo lubię czytać książki historyczne, religijne  oraz poruszające tematy polityczne.

W mediach

Wywiad  w iTV Piaseczno odnośnie sytuacji w Gminie Lesznowola: https://itvpiaseczno.pl/artykul/wywiad-z-radnym-rg-lesznowola/719904 (07.2019)

Komentarz do sytuacji w gminie Lesznowola dla portalu natemat.pl: https://natemat.pl/278755,lesznowola-3-radnych-pis-usunieto-za-poparcie-zatrzymanej-przez-cba-wojt-joanny-batyckiej-wasik