Służebność przesyłu a sprawa światłowodu w Łazach

Poniższa mapa przedstawia planowane poprowadzenie światłowodu przez firmę Orange w Łazach II przy parku.

Planowana trasa poprowadzenia kabla światłowodowego po chodniku.

Starosta projekt zaopiniował pozytywnie, a gmina początkowo nie widziała problemu w takim usytuowaniu studzienek i takim poprowadzeniu przewodu.

Po szczegółowych pytaniach okazało się, że urzędnicy nie byli na wizji lokalnej, a uchwały zawierały błędy. Komisja polityki przestrzennej i komisja polityki gospodarczej zdjęły uchwałę ustanawiającą służebność i poprosiły o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, wczoraj odbyło się spotkanie w celu ustalenia przebiegu trasy światłowodu. Udało się osiągnąć porozumienie. Studzienki umieszczone w działce gminnej zostaną przesunięte tak, aby nie wchodziły na chodnik. Jest też dodatkowy warunek, aby w umowie był zapis o 48h naprawie, w przypadku zgłoszenia usterki. Dodatkowo, a może przede wszystkim, światłowód ma mieć możliwość wpięcia przez mieszkańców.

Z dodatkowych informacji wiem, że na terenie radiostacji powstaje olbrzymia serwerownia, która ma obsłużyć całą Warszawę oraz okoliczne powiaty. W tym celu prowadzone są do niej 4 linie światłowodowe, a jedną z nich jest właśnie ta w Łazach II, która biegnie od Piaseczna.

Jeśli Orange chce budować infrastrukturę na Naszym terenie, to należy zadbać o potrzeby mieszkańców, poprzez dostęp do szybkiego łącza internetowego.

Wczorajsze spotkanie z przedstawicielem Orange i urzędu gminy
Jeśli spodobał się wpis, udostępnij: