Światłowód w Gminie Lesznowola

Powrócił temat służebności gruntu pod światłowód dla firmy Orange oraz podłączenia mieszkańców Naszej gminy do szybkiego internetu.

Wczoraj na stronie urzędu Gminy Lesznowola pojawił się taki wpis: https://www.lesznowola.pl/…/lesznowola-w-projekcie-gmina-ot… . Wykaz miejscowości początkowo nie obejmował Łaz i Magdalenki (której nadal nie w aktualizacji). Ciesze się, że znalazły się takie miejscowości jak Wilcza Góra, Władysławów, Stefanowo, Garbatka, Mroków, Wola Mrokowska, Kolonia Warszawska.

W listopadzie ubiegłego roku pisałem o firmie Orange, która chciała uzyskać służebność gruntu w Łazach i Łazach II od Gminy Lesznowola, aby mogła poprowadzić światłowód. Pamiętacie zapewne ten wpis oraz to, że wyraziłem swój stanowczy sprzeciw jakiekolwiek inwestycji Orange na Naszym terenie, jeśli interesy mieszkańców nie zostaną zabezpieczone. Uzyskałem wsparcie u pozostałych kolegów i koleżanek z rady. Dzięki temu udało się powstrzymać tę uchwałę.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie dotyczyła ona bezpośrednio mieszkańców, a służebności pod światłowód dla nowego budynku zlokalizowanego na terenie radiostacji Łazy.

Jednak nie może być tak, że Orange nie traktuje po partnersku gminy i nie chce współpracować z mieszkańcami.

W związku z tym, negocjacje przedłużały się od 20 grudnia, zaś firmie Orange zależy na jak najszybszej budowie nowych linii.

W końcu wczoraj doszło do spotkania z przedstawicielami Orange i udało się, po długich negocjacjach, uzyskać kompromis. Na początku tygodnia będzie gotowe porozumienie pomiędzy Gminą Lesznowola, a Orange w sprawie współpracy przy budowie światłowodu w miejscowościach wymienionych na stornie urzędu. Do końca miesiąca ma być znany szkic projektu budowy sieci światłowodowej. Jednak mając ograniczone zaufanie poprosiłem, żeby umowa odnośnie służebności była podpisana dopiero po uzgodnieniu porozumienia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Unia światłowodowa oraz na stornie urzędu gminy – światłowód w gminie – nabór deklaracji

Druk wypełnionej deklaracji można przesłać na adres: Orange Polska, Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa, zaś  zdjęcie lub skan podpisanej deklaracji na adres mailowy: mazowiecka.unia@orange.com.

Wzór deklaracji znajdziecie poniżej:

Wykaz adresów ujętych w ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) – lista adresów

O postępach będę informował na bieżąco.

Jeśli spodobał się wpis, udostępnij: