Internet światłowodowy

Chciałbym przedstawić Państwu kilka informacji odnośnie światłowodu w Łazach, Magdalence i najbliższej okolicy.

Na początku chciałbym podziękować za wiadomości o chęci podłączenia światłowodu. Po ilości zgłoszeń wnioskuję, że jest duże zapotrzebowanie na internet szerokopasmowy w Naszej okolicy.

Aby przyśpieszyć proces światłowodyzacji naszych miejscowości, poprosiłem wójt o zgodę na umieszczenie światłowodu na słupach, a nie tylko w ziemi. Osobiste zapewnienie o takiej zgodzie dostałem i tydzień temu firma, która wyraziła chęć współpracy otrzymała część stosownych pozwoleń. Dzięki temu mogli rozpocząć prace na ul. Łączności (po stronie cmentarza) i ul. Wiejskiej. Druga strona Łaz, w stronę Derd ma już główną linię poprowadzoną i wiem, że kolejne posesje są już przyłączane.

W dalszej kolejności pozostaje nam ul. Przyszłości (przewód będzie albo od ul. Rolnej lub od. Al. Krakowskiej) oraz Marysin i dalsze miejscowości.

Druga firma, z którą rozmawiałem także jest zainteresowana światłowodem w Naszej Okolicy. Jednak na razie “mają się zastanowić i przeanalizować to z działem technicznym”.

Orange także prowadzi inwestycje w rozwój światłowodu i mam nadzieję, że będzie kolejnym mocnym graczem na rynku w Naszej Okolicy.

W przyszłym tygodniu będę wiedział więcej na temat planowanych prac i wtedy opublikuję aktualizację.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy: radnygrochala@gmail.com

Przykładowe zdjęcie pokazujące projekt światłowodu w Łazach
Jeśli spodobał się wpis, udostępnij: